Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest niedziela 09 sierpnia 2020, imieniny obchodzą: Romana i Romualda

Przedstawienia teatralne dla dzieci - wstęp bezpłatny

dodano: 2014-11-05 10:09:49

Przedstawienia odbędą się w następujących terminach:

czytaj więcej »

Jubileusz 50-lecia małżeństw

dodano: 2014-10-28 10:28:13

    „I ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci” – te słowa przypomniały się niejednemu uczestnikowi uroczystości, która odbyła się w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach w piątek 24 października 2014 r. Gośćmi głównymi tego wydarzenia byli bowiem małżonkowie z terenu gminy, którzy takie słowa wypowiedzieli 50 lat temu.

    Z tej okazji Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył tym parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były także kwiaty, prezenty w postaci filiżanek oraz wiele życzeń. Był także szampan, tort i hucznie odśpiewane „Sto lat”.

    W programie artystycznym wystąpiły zespoły „Kalina” oraz „Złota Jesień”.

    A oto małżonkowie, którzy przeżyli razem co najmniej 50 lat:

czytaj więcej »

"Złota Jesień" ma już 7 lat

dodano: 2014-10-24 08:30:46

    Zespół "Złota Jesień" obchodzi właśnie swoje 7 urodziny. Każdy chyba już przyzwyczaił się do tego, że są z nami na każdej ważnej uroczystości czy imprezie.

    Życzymy wszystkim członkom zespołu wielu sił, radości ze śpiewania i grania, a także kolejnych jubileuszy.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów jubileuszu.

czytaj więcej »

Kampania Postaw na Rodzinę 2014

dodano: 2014-10-21 12:41:57

Gmina Dolice jako realizator Kampanii Społecznej "POSTAW NA RODZINĘ" otrzymała certyfikat dla Samorządu Przyjaznego Rodzinie. Certyfikaty otrzymują samorządy aktywnie zaangażowane w Ogólnopolską Kampanię. Kampania w bieżącym roku realizowana jest m.in. przez Świetlice Wiejskie i GCISIP Dolice. W kampanię aktywnie zaangażowały się też sołectwa naszej gminy.

Szymon Górski

czytaj więcej »

Wizyta LGD Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Stargardzkiego

dodano: 2014-10-16 08:02:42

    W dniu 11 października 2014 r. Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych odwiedziła z wizytą Lokalna Grupa Działania Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.
    Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Pomietowie. W jego trakcie członkowie SLA zaprezentowali gościom działania zarówno z PROW, jak i wszystkie pozostałe. Następnie wszyscy przeszli na plac integracyjny, gdzie obejrzeli altanę i boisko sportowe.

czytaj więcej »

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Dolicach

dodano: 2014-10-15 15:12:22

    Nauczyciele, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi, a także zaproszeni goście wzięli udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w poniedziałek 13 października 2014 r. w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach. 

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki złożył wszystkim życzenia. Dyrektorzy szkół otrzymali okolicznościowe nagrody. Natomiast kierownik GCISiP Izabela Betler uhonorowała tytułem "Przyjaciela GCISiP" panią Aleksandrę Kuczyńską, za wieloletnią współpracę w organizacji wielu wydarzeń i uroczystości.

    Na scenie wystąpili m. in. uczniowie SP Dobropole, Gimnazjum z Dolic, zespół "Mali Doliczanie", zespół "Złota Jesień" oraz pracownicy GCISiP. Na gości czekał przygotowany poczęstunek.

czytaj więcej »

Relacja z obchodów 20-lecia Domu Pomocy Społecznej w Dolicach

dodano: 2014-10-15 14:47:48

    W piątek 10 października 2014 r. odbyły się uroczystości związane z 20-leciem istnienia Domu Pomocy Społecznej w Dolicach.

    Na wydarzenie to, odbywające się pod patronatem Starosty Stargardzkiego, przybyło wielu zaproszonych gości. Wśród nich byli m. in. przedstawiciele władz Powiatu Stargardzkiego, lokalnych władz gminnych (z Wójtem Gminy Dolice Grzegorzem Brochockim na czele), instytucji współpracujących z DPS-em, dyrektorzy szkół z naszej gminy, dyrektorzy innych DPS-ów z terenu województwa, mieszkańcy Domu oraz pracownicy - obecni i emerytowani.  

     Po Mszy Św. w kaplicy, zebrani zapoznali się z działalnością Domu w okresie tych 20 lat. Wyróżniono pracowników, którzy tworzyli Dom, oraz tych mieszkańców, którzy przebywają w nim od jego początku. Było mnóstwo życzeń, kwiatów oraz prezentów. 

czytaj więcej »

W Krępcewie powstał Skwer Pamięci

dodano: 2014-09-22 13:35:25

    W niedzielę 21 września 2014 r. w Krępcewie po raz kolejny mieszkańcy i goście uczcili pamięć zmarłych. Z inicjatywy mieszkańca tej miejscowości Stanisława Łapyra i dzięki jego staraniom i trudom powstał Skwer Pamięci. Zasadzono na nim 12 drzew – każde poświęcone jednej zmarłej osobie. Były to osoby, które pełniły w swoim życiu funkcje społeczne i kościelne.

czytaj więcej »

Dożynki Gminne w Dolicach

dodano: 2014-09-08 12:36:42

W sobotę  na terenie Gminnego Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach odbyły się dożynki gminne. Piękna, słoneczna letnia pogoda i liczne atrakcje sprzyjały dobrej zabawie.

Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach po raz kolejny gościło festyn dożynkowy, połączony z imprezą plenerową „Jedz ryby będziesz zdrów” Lokalnej Grupy Rybackiej Stowarzyszenia „SIEJA”, którego członkiem jest gmina Dolice.

Po południu odbyła się uroczysta msza dziękczynna, którą odprawił proboszcz ks. Tadeusz Giedrys w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Dolicach. Następnie przez centrum miejscowości przeszedł barwny korowód z wieńcami, który zapoczątkował obchody dożynek na terenie GCISiP. Wójt Gminy Grzegorz Brochocki powitał gości oraz zgromadzonych mieszkańców i podziękował wszystkim rolnikom i działkowiczom za tegoroczne plony, a  otrzymanym od Starościny i Starosty Dożynek  wraz z z-cą wójta Czesławem Kopackim poświęconym chlebem podzielili się z mieszkańcami.  Przepiękne wieńce dożynkowe, które przynieśli przedstawiciele sołectw i stowarzyszeń zostały docenione przez komisję konkursową, która wyłoniła zwycięzcę. Pierwsze miejsce otrzymało Sołectwo Morzyca, której sołtys wygraną w postaci czeku w wysokości 500 zł wraz z mieszkańcami spożytkują na rzecz swojego sołectwa.

czytaj więcej »

Finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” w Gminie Dolice

dodano: 2014-09-04 13:35:50

Finał akcji „Tornister Pełen  Uśmiechów”  w Gminie Dolice. Ogólnopolskie przedsięwzięcie CARITAS to wielki sukces  dobroczynności i wielu  darczyńców. Wyposażone tornistry otrzymało 200 dzieci.

Jest to kolejna   edycja   ogólnopolskiej akcji dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej  zaprosiła do  współudziału w  tej szczytnej  akcji  Gminę Dolice. Samorząd zakupił  200 plecaków, które następnie zostały wypełnione przez darczyńców materiałami biurowymi, zeszytami, piórnikami itd. Porozumienie na realizację akcji  podpisał  Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki po spotkaniu z Wicedyrektorem Caritasu Ks. Piotrem Szatkowskim. Plecaki zakupiono ze środków Gminnego Programu Profilaktyki w ramach realizacji działań na rzecz dzieci z rodzin z tzw. grup ryzyka.

                                                        

czytaj więcej »

Uroczystości odpustowe w kościele w Krępcewie

dodano: 2014-08-27 09:08:26

    We wtorek 26 sierpnia 2014 r. swoje "imieniny" obchodził kościół w Krępcewie. W święto Matki Boskiej Częstochowskiej odbyły się uroczystości odpustowe, które w tym roku uświetnił swoim śpiewem chór "Cantore Gospel".

    Była uroczysta Msza Św., procesja wokół kościoła. A tuż po tym wspaniały koncert chóru. Piosenki zarówno w języku polskim, jak i angielskim, bardzo żywiołowe wprowadziły radosny nastrój wśród zebranych.

    Cóż tu więcej pisać? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj więcej »

Dolickie Dni Dialogu - Inny nie znaczy obcy

dodano: 2014-07-07 15:33:15

    Dnia 28.06.2014 r. w Dolicach podczas pikniku integracyjnego odbyło się podsumowanie projektu: „Dolickie Dni Dialogu – Inny nie znaczy obcy”. Projekt był współfinansowany z funduszy „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”. Tego dnia na dolickiej scenie gościliśmy wiele gwiazd estrady, takich jak zespół Dikanda, Chojnacki &, Marcin Siegieńczuk oraz zespoły reprezentujące kulturę żydowską i niemiecką. 
 

czytaj więcej »

Zakończenie realizacji projektu "Świat widziany oczami dziecka w Gminie Dolice"

dodano: 2014-07-03 10:09:55

    30 czerwca 2014 r. zakończyła się realizacja projektu "Świat widziany oczami dziecka w Gminie Dolice".

    Poniżej znajdują się informacje o projekcie:

    Zakończenie projektu.pdf

czytaj więcej »

"KREMZEWO - Brama Czasu" - tak to się działo

dodano: 2014-06-24 11:24:41

„Zanim mgła na dobre łąki opuściła,

Już ziemia krępcewska widzów ugościła,

Co przybyć raczyli wiedząc już zawczasu,

Że w dniu tym otworzy się tu Brama Czasu.

Mężowie, niewiasty oraz pacholęta,

I starsi i młodsi – każdy z nich pamiętał

Legendę, co głosi, że tu w noc tą da się

Za pomocą czarów szybko przenieść w czasie”

     W obozie, rozbitym tuż nad rzeką Iną, już od rana słychać było odgłosy przygotowań do turnieju rycerskiego, który miał się odbyć w ramach wydarzenia „Kremzewo – Brama Czasu”. A działo się to w sobotę 21 czerwca roku pańskiego 2014, na błoniach zamku, na którym niegdyś mieszkał rozbójnik, co za swą pychę ledwo uszedł z życiem. Głównie dzięki żonie, która uznała, że jednak jest on jedną z trzech „rzeczy”, które są dla niej najważniejsze. I które mogła zabrać z zamku, zanim został on zniszczony „daniem z grochu”, czyli kulami armatnimi.

czytaj więcej »

"Noc z duchem historii" w Rzeplinie

dodano: 2014-06-12 08:23:44

    Rzeplino zmieniło swoje oblicze w sobotę 07.06.2014 r.  Stało się tak za sprawą Stowarzyszenia „Nie ma mocnych” oraz obecnego  tam DUCHA HISTORII. Oprócz DUCHA, Rzeplinianom towarzyszyła piękna pogoda, skoczna muzyka, dostojni goście i dobre humory.  Wielu uczestników przybyło w strojach z minionych lat. Imprezę rozpoczęła parada po miejscowości.

    Grupy z Dolic, Krępcewa i Rzeplina przedstawiły lokalną historię i zdobyły dla swoich sołectw pawilony ogrodowe. Korzystały przy tym z wybudowanej na tę okazję klimatycznej, drewnianej sceny. Stowarzyszenie przygotowało dla wszystkich obecnych kwaśnicę, serwowaną z kotła znad ogniska na zakupionych stołach i ławkach, a także pamiątkowe widokówki Rzeplina. Fotografie na widokówkę zostały wyłonione w drodze konkursu.

    Były gry i zabawy rodzinne w klimacie lat minionych, a także lepienie w glinie, przejażdżki bryczką konną i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Szczególne zainteresowanie wzbudzała wystawa dawnych sprzętów użytku domowego i pszczelarskiego oraz wóz strażacki i zabytkowy motorower.

    Wraz ze zmrokiem nadszedł czas na teatr ognia, lampiony marzeń oraz biesiadowanie przy ognisku. 

    To był bardzo ciekawy czas, który miał miejsce dzięki pracy wielu osób oraz dotacjom z UE i Gminy Dolice. 

  

czytaj więcej »

 

elektroniczny samorząd