Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest wtorek 11 sierpnia 2020, imieniny obchodzą: Zuzanny i Filomeny

Wigilia w Klubie Seniora "Złota Jesień"

dodano: 2011-12-18 14:03:49

Uroczysta Wigilia w Klubie Seniora "Złota jesień" zapoczątkowała okres bożonarodzeniowych spotkań w naszej gminie. W piątkowy wieczór członkowie klubu zorganizowali piękne spotkanie opłatkowe, na które zaproszono wielu gości m.in. Wójta Grzegorza Brochockiego, radną powiatową Annę Skierkowską, kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anitę Ukleja, v-ce przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Łapyra, Wojciecha Ukleja dyrektora Gimnazjum Publicznego, sympatyka klubu Janusza Gajowniczka oraz pełnomocnika wójta ds. profilaktyki Szymona Górskiego.

czytaj więcej »

,,Nasz mały świat - wczoraj i dziś " zakończenie projektu w Krępcewie

dodano: 2011-12-01 18:34:00

      Przez 18 miesięcy grupa młodzieży z Krępcewa i okolic realizowała projekt pt: „Nasz mały świat – wczoraj i dziś” w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W całej Polsce dotacje w wysokości 50.000 zł netto otrzymało tylko 21 organizacji. Tym bardziej cieszy, że wśród nich było Stowarzyszenie Rozwoju Krępcewa. Wielka w tym zasługa Pani Ewy Madera, która napisała dobry wniosek i od początku do końca była łącznikiem pomiędzy różnymi charakterami i postawami młodzieży. Przez ten czas uczestnicy, którzy wcześniej niewiele wspólnie działali, stali się rodziną. Rodziną, która razem przeżywała wzloty i upadki.     

czytaj więcej »

"Andrzejki" w Dolicach

dodano: 2011-11-29 10:29:03

24 listopada 2011 w godzinach popołudniowych w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach odbyły się „Andrzejki”. W zabawie uczestniczyli mieszkańcy gminy w tym dzieci ze świetlic wiejskich z Morzycy, Kolina, Dolic, Pomietowa i Moskorzyna, które zostały dowiezione w większości zorganizowanym przez gminę Dolice transportem.

czytaj więcej »

Wspomnienia Mieszkanców Rzeplina

dodano: 2011-11-21 10:48:13

    W piątkowy wieczór 18.11.2011 r. w Szkole Podstawowej w Rzeplinie odbyło się „Spotkanie z historią”, czyli krótka podróż do przeszłości.

    Przybyli na nie najstarsi oraz młodsi Rzeplinianie żeby powspominać pierwsze, powojenne lata, porozmawiać o dziejach miejscowości. Byli też goście, m.in. Pan Janusz Gajowniczek – pasjonat historii i autor książek o tej tematyce, który nakreślił zebranym dzieje regionu. 

czytaj więcej »

Wieczornica z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

dodano: 2011-11-09 21:16:12

Wspólnym odśpiewaniem „Roty” zakończyła się dzisiejsza bardzo podniosła uroczystość zorganizowana z  okazji przypadającej niebawem rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą ojczyznę. Wieczornicę przygotowali uczniowie Gimnazjum Publicznego w Dolicach wraz z kadrą nauczycielską i pracownikami Gminnego Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki. Gościnnie wystąpił też Klub Seniora „Złota jesień”.  Inscenizacja i recytacja uczniów uzupełniona została zaprezentowaniem pięknych patriotycznych pieśni. Ta niezwykła wieczornica od wielu lat wpisana jest w kalendarium imprez gminnych i wciąż pozwala zachowywać tradycję poprzez aktywny udział młodzieży i mieszkańców w tym święcie.

czytaj więcej »

Pasowanie na ucznia

dodano: 2011-10-31 08:53:40

Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie klasy pierwszej. W końcu W dniu 27 października 2011r. nastąpiła długo oczekiwana chwila - ,,Pasowanie na ucznia". Uczniowie klasy pierwszej w obecności wychowawcy Pani Elżbiety Domańskiej Furs , zaproszonych gości oraz swoich rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Dzieci ślubowały że będą wzorowymi uczniami i będą godnie reprezentować  szkołę. Rodzice natomiast  ślubowali że będą wyrozumiali i będą  przyjaciółmi swoich dzieci. W uroczystości uczestniczyła Pani Anna Skierkowska Dyrektor Biura Wójta  Gminy w Dolicach, oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Małgorzata Janicka. W czasie krótkiego przedstawienia dzieci udowodniły wszystkim zebranym, że są gotowe zostać pełnoprawnymi uczniami. Klasa III przygotowała dla pierwszoklasistów piękne zakładki do książek oraz krótką inscenizację. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Szkoły Dorota Sinica.
Na zakończenie głos zabrali przybyli goście, którzy obdarowali pierwszaków prezentami i życzyli im samych piątek i szóstek. Uroczystość zakończyła wspólna fotografia.

czytaj więcej »

Spotkanie w Szwecji z lokalnymi LGD

dodano: 2011-10-25 18:56:38

Od 18 do 20 października w gminie Olofström na południu Szwecji miało  miejsce spotkanie przedstawicieli polskich i szwedzkich lokalnych grup działania. Rozmowy rozpoczęły się od prezentacji pracy i osiągnięć grup LGD z Polski ( były to między innymi LGD Ziemia Pyrzycka, Pomerania, Lider Wałecki, Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich), następnie swój dorobek prezentowali uczestnicy ze strony szwedzkiej (m.in. Leader Blekinge). Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy południową Szwecją a północną Polską, a także przedstawienie projektu dotyczącego transgranicznej przedsiębiorczości. Poszczególne regiony oraz grupy LGD i LAG brały udział w mini targach podczas, których miały miejsce dyskusje i wymiany doświadczeń. Gminę Dolice reprezentował Wójt Grzegorz Brochocki oraz Pani Joanna Szydłowska LGD Pyrzyce.

czytaj więcej »

Spotkanie z Litewskimi LGD ,,Medinga" i ,,Giliogiro" 17 X 2011r.

dodano: 2011-10-18 12:36:33

W GCIŚiP w Dolicach odbyło się spotkanie lokalnych grup działania z gośćmi z Litwy. Spotkanie miało charakter nawiązania współpracy międzynarodowej i wymiany doświadczeń w ramach realizacji zadań aktywizacji terenów wiejskich. W spotkaniu po stronie litewskiej uczestniczyli członkowie dwóch lokalnych grup działania Medinga i Giliogiro. Po stronie polskiej swoje doświadczenia przedstawiały stowarzyszenia , przedsiębiorcy, producenci zdrowej żywności z terenu Gminy Dolice. Spotkanie było krótkie ale odbyło się w gorącej i bardzo przyjaznej atmosferze .

 

Zdjęcia: Szymon Górski & Zofia Bednarska

czytaj więcej »

Złote gody w Gminie Dolice

dodano: 2011-10-03 10:16:17

Za długoletnie pożycie małżeńskie 23 pary z terenu gminy Dolice otrzymały medale pamiątkowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach 2 września gościło jubilatów obchodzących rocznice 50-lecia pożycia małżeńskiego z terenu gminy Dolice. W tym roku zaproszono 23 pary w tym jedną, która obchodziła już 60 rocznicę ślubu. „Złote gody” to uroczystość cykliczna i odbywa się przy udziale władz gminnych. 

czytaj więcej »

 

elektroniczny samorząd