Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 24 lutego 2021, imieniny obchodzą: Macieja i Bogusza

Chłopcy z Gminy Dolice znów najlepsi w województwie

dodano: 2014-04-10 12:57:46

    Bardzo miła wiadomość nadeszła z Kołobrzegu, gdzie odbywają się finały wojewódzkie XIV Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Chłopcy grający pod szyldem UKS Dolice okazali się najlepsi w województwie w kategorii U-10. Relacja poniżej: 

http://www.mmstargard.pl/artykul/uks-dolice-wygral-dzis-w-kolobrzegu-wojewodzki-final-turnieju-o-puchar-tymbarku 

    Przypomnijmy, że w ubiegłym roku chłopcy z Gminy Dolice wygrali finał wojewódzki w innych rozgrywkach - "Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska".

czytaj więcej »

Sukces chłopców w rozgrywkach o Puchar Tymbarku

dodano: 2014-03-25 09:03:25

    W dniach 19-20 marca 2014 r. w Stargardzie Szczecińskim chłopcy i dziewczęta z Gminy Dolice wzięli udział w eliminacjach powiatowych XIV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU".

     Chłopcy w kategorii U-10 okazali się najlepsi i wygrali turniej eliminacyjny. Pojadą więc na finał wojewódzki do Kołobrzegu.

    Chłopcy w kategorii U-12 zajęli II miejsce w swojej grupie i nie awansowali do półfinałów. Zdobyli tyle samo punktów co zwycięzcy grupy, ale strzelili o dwie bramki mniej. Zabrakło więc niewiele.

    Dziewczęta w kategorii U-12 zdobyły w rozgrywkach grupowych 1 punkt i na tym zakończyły rozgrywki.

    Gratulujemy młodszym chłopcom zwycięstwa i życzymy sukcesu w finale wojewódzkim.  

    Udział w Turnieju sfinansowany został przez klub GLKS Unia Dolice (w ramach dotacji otrzymanej z Gminy Dolice) oraz przez sponsora klubu - firmę       GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej »

Turniej Orlików o Puchar Wójta Gminy Dolice

dodano: 2014-02-11 11:12:42

    W ramach II Piłkarskiego Festiwalu Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dolice, tym razem o to trofeum rywalizowały drużyny Orlików. Turniej odbył się w sobotę 8 lutego 2014 r. w hali w Dolicach.

    W I etapie zespoły rywalizowały w dwóch grupach: 

czytaj więcej »

Unia Dolice wygrała Turniej Juniorów o Puchar Wójta Gminy Dolice

dodano: 2014-01-27 11:26:01

    W ramach II Piłkarskiego Festiwalu Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dolice, tym razem rywalizowali juniorzy. W niedzielę 26 stycznia 2014 r. w hali w Dolicach 10 drużyn rywalizowało o to trofeum. Mało gościnni okazali się piłkarze Unii Dolice, którzy Turniej wygrali. 

    W Turnieju udział wzięło 10 drużyn. W pierwszym etapie zostały one podzielone na 2 grupy 5-zespołowe. Mecze odbywały się systemem "każdy z każdym". Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. Kolejność po rozgrywkach grupowych:

Grupa A: 1. Salos Szczecin, 2. Świt Szczecin, 3. FC Dobropole Pyrz., 4. Unia II Dolice, 5. OKS Prawobrzeże Pogoń Szczecin.

Grupa B: 1. Unia I Dolice, 2. Gavia Choszczno, 3. Pogoń Barlinek, 4. Gwiazda Żalęcino, 5. Zieloni Ziemomyśl "A".

Wyniki meczów półfinałowych:

Salos - Gavia  0:2                Unia I - Świt  3:0

Mecz o 3 miejsce:  Salos - Świt  3:2

Mecz finałowy: Unia I - Gavia  4:1

 

Najlepszy zawodnik Turnieju: Alan Pelczarski (Unia I Dolice)

Najlepszy strzelec Turnieju: Jacek Paliwoda (Unia I Dolice)

Najlepszy bramkarz Turnieju: Kacper Kotarski (Gavia Choszczno)

czytaj więcej »

II Piłkarski Festiwal Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dolice

dodano: 2014-01-20 16:01:39

    W niedzielę 19 stycznia 2014 r. w hali w Dolicach odbył się II Piłkarski Festiwal Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dolice.

    Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej na terenie Gminy Dolice, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji, a także integracja środowiska lokalnego.

    W festiwalu udział wzięło 12 drużyn. Były wśród nich zespoły z klubów piłkarskich z Gminy Dolice: Unia Dolice (3 drużyny – jedna seniorów i dwie juniorów), Jedność Przewłoki, Gwiazda Żalęcino, Piast Kolin, Iskra Warszyn. Były także reprezentacje sołectw: Zieloni Ziemomyśl, Iskierka Żalęcino, Sołectwo Dobropole. Były także drużyny: Iskra Żuków oraz Aquila Szczecin.

czytaj więcej »

Kolejny sukces Orlików z Dolic

dodano: 2013-11-15 13:11:52

    Po niedawnym udziale w Finale Ogólnopolskim IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska chłopcy z Gminy Dolice odnieśli kolejny sukces. Tym razem wygrali Ogólnopolski Halowy Turniej Orlików r. 2003 o Puchar Posła na Sejm RP Elżbiety Rafalskiej.

    Turniej odbył się 11 listopada 2013 r. w Gorzowie Wlkp. Wzięły w nim udział m. in. takie drużyny jak: Stal Szczecin, Stilon Gorzów, Salos Szczecin, i in.

    Wkrótce postaramy się podać więcej informacji.

czytaj więcej »

Orliki Gminy Dolice najlepsze w województwie zachodniopomorskim

dodano: 2013-10-04 14:42:08

    3 października 2013 roku w Gryfinie odbył się finał województwa zachodniopomorskiego IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Gminę Dolice reprezentowali chłopcy GUKS Dolice (pod patronatem Unii Dolice), którzy rozgrywali mecze grupowe z SP Złocieniec, SP Bobolice, Diego Gryfice.

    W fazie grupowej zajęli 2 miejsce. W półfinałach spotkali się z ZSP Reptowo wygrywając 4:2. W meczu finałowym nasi chłopcy grali z SP 1 Barlinek i wygrali 4:2, zdobywając tym samym 1 miejsce w finale województwa zachodniopomorskiego IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

    Przed naszymi chłopcami pozostał ostatni szczebel – finał ogólnopolski w dniach 09-12 października na warszawskim Torwarze. Koszty udziału naszych reprezentantów pokryje GLKS „Unia” Dolice i Gmina Dolice.

    Organizatorzy w programie finału przygotowali wiele atrakcji - będą mecze o I miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych, występy artystyczne i sportowe konkursy dla publiczności. Działać będzie specjalnie przygotowana strefa kibica, w której będzie można spróbować swoich sił na trenażerach biegowych, wioślarskich, kolarskich i sprawnościowych. Gośćmi turnieju finałowego będą mistrzowie sportu i znani piłkarze, byli reprezentanci Polski. Mecze komentował będzie Dariusz Szpakowski.

    Turniej Orlika to bez wątpienia największy turniej dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. W tym roku w rozgrywkach eliminacyjnych na 1390 Orlikach wzięło udział ponad 18 tysięcy drużyn, 174 000 tysiące dziewcząt i chłopców. Celem organizacji IV TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko - ORLIK 2012” .

    Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju i dla najlepszych drużyn w finałach wojewódzkich i w finale krajowym ufundowali partnerzy turnieju – PZU i PKN ORLEN.

    Harmonogram turnieju finałowego:

  chł

czytaj więcej »

Relacja z Zawodów Sikawek Konnych w Śmiglu

dodano: 2013-08-22 15:14:51

    W niedzielę 18 sierpnia drużyny OSP Dobropole: męska, kobieca i dziecięca wzięły udział w X Europejskich i XIII Krajowych Zawodach Sikawek Konnych w Śmiglu (powiat Kościan, woj. wielkopolskie). 

    Zawody sikawek konnych otworzył Waldemar Pawlak. Podczas oficjalnego otwarcia wręczone zostały odznaczenia i dyplomy dla osób najbardziej zasłużonych dla ratowania zabytkowych sikawek, organizacji zawodów i międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie. 

     W zawodach wystartowało prawie 40 drużyn z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W rywalizacji najważniejszy był nie tylko czas, w jakim strażacy wykonywali ćwiczenie bojowe, lecz także prezentacja drużyny. Liczył się wygląd mundurów oraz samej sikawki. Swych sił w obsłudze zabytkowych sikawek konnych próbowały najpierw panie. Potem zaprezentowało się 6 drużyn zagranicznych, a na koniec ponad 20 zespołów męskich.

    Zawody sikawek konnych w Śmiglu stały nie tylko pod znakiem rywalizacji. Publiczność mogła obejrzeć pokaz cięcia drewna, a także strażackiego ćwiczenia bojowego na miniaturowych sikawkach, w wykonaniu dzieci z Bielewa i Dobropola Pyrzyckiego. Na zakończenie zawodów odbył się pokaz działania sikawek parowych, które do Śmigla przyjechały z Czech.

czytaj więcej »

Brązowy medal Nikoli Ławrynowicz

dodano: 2013-07-18 12:08:27

   Zawodniczka FENIKSA Stargard, mieszkanka Gminy Dolice Nikola Ławrynowicz wywalczyła brązowy medal w zapasach kobiet w kat 70 kg podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zgierzu, która odbyła się w dniach 11-14.07.2013 r.
 
   Nikola pierwszą walkę wygrała, drugą przegrała 8:3 na punkty z późniejszą złotą medalistką Klaudią Klem (CEMENT-GRYF Chełm - aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy) i kolejne dwie wygrała. W walce o brąz pokonała przeciwniczkę przez tusz (plecy).

czytaj więcej »

OSP Kolin trzecią drużyną w powiecie

dodano: 2013-07-03 08:15:48

    Z satysfakcją informujemy, że drużyna OSP Kolin zajęła 3 miejsce w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP w Dobrzanach.

    Relacja z zawodów oraz galeria zdjęć znajdują się poniżej:

http://powiatstargardzki.eu/wyroznione/3985-znamy-najlepsza-jednostke-osp-w-powiecie 

czytaj więcej »

Dzień Dziecka w Mogilicy

dodano: 2013-06-10 14:55:14

    W sobotę 7 czerwca 2013 r. mieszkańcy Mogilicy spotkali się, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość uczestniczenia w przeróżnych konkurencjach i zabawach. Mamy przygotowały przepyszne ciasta, które wzięły udział w konkursie na najlepszy wypiek. 

    Wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i byli obecni w tym dniu, serdecznie dziękujemy. Wasza obecność i zaangażowanie są dla nas potwierdzeniem, że warto działać. 

    Impreza została przeprowadzona w ramach realizacji zadania publicznego "Zajęcia integracyjno-edukacyjne w Morzycy i Mogilicy", sfinansowanego z budżetu Gminy Dolice.

   Organizatorzy  

Źródło: www.facebook.com

czytaj więcej »

Relacja z Międzygminnych Zawodów OSP w Dolicach

dodano: 2013-06-10 10:58:28

    W sobotę 26 maja 2013 r. na stadionie w Dolicach odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Były to jednocześnie Gminne Zawody OSP Gminy Dolice.

    W zawodach wzięło udział 16 drużyn z terenu 5 gmin: Dolice, Stargard Szczeciński, Kobylanka, Stara Dąbrowa, Marianowo. Startowały one w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami.

czytaj więcej »

Młodzież wędkowała na jeziorze Brzezina

dodano: 2013-06-08 22:03:06

    W dniu 31.05.2013 roku odbyły się młodzieżowe zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej na jeziorze Brzezina w Gminie Dolice. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Koła Brzana Dolice przy współudziale nauczycieli z  Publicznego Gimnazjum w Dolicach. Impreza uzyskała wsparcie finansowe na podstawie złożonego wniosku do  Rady ds. Młodzieży przy ZO Szczecin.

czytaj więcej »

Podsumowanie XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013 w Gminie Dolice

dodano: 2013-06-06 23:03:07

    Zakończyła się tegoroczna edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Przypomnijmy – celem głównym ogólnopolskiej akcji jest propagowanie czynnego wypoczynku mieszkańców gmin w różnych formach aktywności.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz swój poświęcony czas. To dzięki nim udało się zorganizować tyle wydarzeń rekreacyjnych i sportowych na terenie naszej Gminy. Jeżeli dysponujecie Państwo zdjęciami z tych imprez, prosimy o przesłanie je na adres promocja@dolice.pl. Umieścimy je na naszej stronie, aby dawały przykład innym.

    Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z przeprowadzonych imprez i zachęcamy wszystkich do jeszcze większej aktywności ruchowej, bo przecież „w zdrowym ciele zdrowy duch…”. 

STMiG_SPRAWOZDANIE.xls

czytaj więcej »

Dzień Dziecka w Gminie Dolice

dodano: 2013-06-03 15:09:14

Ostatni weekend nie tylko w Stargardzie upłynął pod znakiem wydarzeń związanych z Dniem Dziecka. Pomimo mało wiosennej pogody festyny odbyły się m.in. w Dolicach, Dobropolu Pyrzyckim, Płoszkowie, Moskorzynie, Krępcewie  i Morzycy.

Jedną z atrakcji na festynach m.in. w Dobropolu, Moskorzynie i w Płoszkowie były pokazy  Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy poza popisem swoich umiejętności czuwali też nad bezpieczeństwem uczestników spotkań. W Dolicach w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki dzieci miały okazję nauczyć się robienia przesmacznej pizzy oraz uczestniczyć w przedstawieniu profilaktycznym. Mały teatrzyk z przedstawieniem „Czerwony Kapturek” zawitał też do najmłodszych mieszkańców Płoszkowa, którzy bawili się na Świerzym powietrzu przy licznie przygotowanych atrakcjach. Dzień Dziecka, również w Krępcewie odbył się pod znakiem sztuki teatralnej. Swoje sportowe umiejętności maluchy mogły pokazać w Moskorzynie i Morzycy gdzie na sportowo świętowano ten radosny dzień.

Festyn z tej okazji odbędzie się też jeszcze m.in. w Mogilicy w najbliższy piątek. Poza tym sołectwo Lipka i Bralęcin organizują wycieczkę do Poznania (ZOO i Palmiarnia) w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki oraz kampanii „Postaw na rodzinę”, której częścią były też niektóre z festynów.

Szymon Górski

   

czytaj więcej »

 

elektroniczny samorząd