Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest niedziela 09 sierpnia 2020, imieniny obchodzą: Romana i Romualda

Otwarto nowe boisko w Pomietowie

dodano: 2014-10-08 10:43:44

    W sobotę 4 października 2014 r. w Pomietowie odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna, podczas której nastąpiło uroczyste otwarcie boiska do piłki nożnej. Był to kolejny etap realizacji przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych projektu pn. „Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz organizacja imprezy sportowo-rekreacyjnej w Pomietowie”.

    Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb ludności, podniesienie jakości życia, poprawa wizerunku i estetyki miejscowości.

    W tym celu wybudowane zostało boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej wraz z dodatkowym wyposażeniem w postaci dwóch bramek piłkarskich z siatkami, piłkochwytów, stałych trybun sportowych 2-rzędowych z siedziskami plastikowymi, koszami na śmieci. Teren, na którym stoją  trybuny, został wyłożony kostką.

    W skład tworzonego zaplecza sportowego wchodzi także betonowy stół do tenisa z utwardzonym podłożem - miejsce pod stołem zostało także wyłożone kostką.

    W zakresie operacji było także zorganizowanie imprezy sportowo-rekreacyjnej, która odbyła się właśnie w ostatnią sobotę. Zaproszeni zostali na nią mieszkańcy Pomietowa, a także innych miejscowości z terenu działania LGD Ziemia Pyrzycka.

    Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi, którego dokonał Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki wspólnie z reprezentantami Stowarzyszenia oraz mieszkańców Pomietowa. Następnie boisko i plac przyległy poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Giedrys. Wspólnie z Wójtem wykonali też pierwsze strzały na bramkę.  

    Po tym wszyscy zebrani przeszli na plac integracyjny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Były przemówienia, podziękowania, występ zespołu „Złota Jesień”. Następnie rozpoczęła się część rekreacyjna dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło konkurencji sprawnościowych (dojenie krowy, przeciąganie liny i innych). Na placu przygotowane były atrakcje dla dzieci – dmuchany zamek, trampolina, bramka do celnego strzelania.

    Przygotowany został również poczęstunek w postaci zupy, kiełbaski z grilla, ciasta oraz napojów.

    Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

    Planowany całkowity koszt operacji: 65.767 zł, w tym dofinansowanie w ramach PROW – 50.000 zł, dotacja z Gminy Dolice – 15.767 zł.

Galeria zdjęć
 

elektroniczny samorząd