Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 24 lutego 2021, imieniny obchodzą: Macieja i Bogusza

Trzecie miejsce OSP Kolin w zawodach strażackich w Pęzinie

dodano: 2015-06-01 10:15:46

    11 drużyn OSP z terenu 4 gmin: Dolice, Stargard Szczeciński, Stara Dąbrowa oraz Kobylanka wystartowało w sobotę 30 maja 2015 r. w Międzygminnych Zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu stargardzkiego. W tym roku gospodarzem była gmina Stargard Szczeciński, która zorganizowała zawody na boisku w Pęzinie.

    Zgodnie z regulaminem odbyły się 2 konkurencje: sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

    Drużyny OSP z naszej gminy startowały ze zmiennym szczęściem. OSP Kolin świetnie poradziła sobie ze sztafetą, uzyskując najlepszy czas ze wszystkich drużyn. Niestety, w ćwiczeniu bojowym sędziowie dopatrzyli się błędu, za który strażacy z Kolina otrzymali punkty karne w postaci dodatkowych sekund doliczonych do uzyskanego czasu. Pomimo tego OSP Kolin w łącznej klasyfikacji zawodów zajęła III miejsce.

    Natomiast drużyna OSP Dolice lepiej poradziła sobie z ćwiczeniem bojowym. Natomiast punkty karne otrzymała w sztafecie za popełniony błąd – odpięcie się prądownicy. W łącznej klasyfikacji strażacy z Dolic zajęli VII miejsce.

    Najlepszą drużyną w łącznej klasyfikacji została OSP Żarowo. Drugie miejsce zajęła OSP Stara Dąbrowa.

    Przypomnijmy, że w 2014 r. w zawodach w Reptowie OSP Kolin zajął I miejsce, a OSP Dolice III miejsce. Potencjał więc był, szkoda tylko otrzymanych punktów karnych, które wpłynęły na wynik końcowy.

    Już w czerwcu obie nasze drużyny wezmą udział w zawodach powiatowych. Trzymajmy więc kciuki i przypomnijmy, że w 2013 r. OSP Kolin zajęła w powiecie III miejsce. 

Galeria zdjęć
 

elektroniczny samorząd