• Pic 11
Dziś jest środa 18 września 2019, imieniny obchodzą: Ireny i Józefa

Trzecie miejsce OSP Kolin w zawodach strażackich w Pęzinie

dodano: 2015-06-01 10:15:46

11 drużyn OSP z terenu 4 gmin: Dolice, Stargard Szczeciński, Stara Dąbrowa oraz Kobylanka wystartowało w sobotę 30 maja 2015 r. w Międzygminnych Zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu stargardzkiego. W tym roku gospodarzem była gmina Stargard Szczeciński, która zorganizowała zawody na boisku w Pęzinie.

Zgodnie z regulaminem odbyły się 2 konkurencje: sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Drużyny OSP z naszej gminy startowały ze zmiennym szczęściem. OSP Kolin świetnie poradziła sobie ze sztafetą, uzyskując najlepszy czas ze wszystkich drużyn. Niestety, w ćwiczeniu bojowym sędziowie dopatrzyli się błędu, za który strażacy z Kolina otrzymali punkty karne w postaci dodatkowych sekund doliczonych do uzyskanego czasu. Pomimo tego OSP Kolin w łącznej klasyfikacji zawodów zajęła III miejsce.

Natomiast drużyna OSP Dolice lepiej poradziła sobie z ćwiczeniem bojowym. Natomiast punkty karne otrzymała w sztafecie za popełniony błąd – odpięcie się prądownicy. W łącznej klasyfikacji strażacy z Dolic zajęli VII miejsce.

Najlepszą drużyną w łącznej klasyfikacji została OSP Żarowo. Drugie miejsce zajęła OSP Stara Dąbrowa.

Przypomnijmy, że w 2014 r. w zawodach w Reptowie OSP Kolin zajął I miejsce, a OSP Dolice III miejsce. Potencjał więc był, szkoda tylko otrzymanych punktów karnych, które wpłynęły na wynik końcowy.

Już w czerwcu obie nasze drużyny wezmą udział w zawodach powiatowych. Trzymajmy więc kciuki i przypomnijmy, że w 2013 r. OSP Kolin zajęła w powiecie III miejsce.