Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest czwartek 19 września 2019, imieniny obchodzą: Januarego i Konstancji

,,Nasz mały świat - wczoraj i dziś " zakończenie projektu w Krępcewie

dodano: 2011-12-01 18:34:00

      Przez 18 miesięcy grupa młodzieży z Krępcewa i okolic realizowała projekt pt: „Nasz mały świat – wczoraj i dziś” w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W całej Polsce dotacje w wysokości 50.000 zł netto otrzymało tylko 21 organizacji. Tym bardziej cieszy, że wśród nich było Stowarzyszenie Rozwoju Krępcewa. Wielka w tym zasługa Pani Ewy Madera, która napisała dobry wniosek i od początku do końca była łącznikiem pomiędzy różnymi charakterami i postawami młodzieży. Przez ten czas uczestnicy, którzy wcześniej niewiele wspólnie działali, stali się rodziną. Rodziną, która razem przeżywała wzloty i upadki.     

29 listopada 2011 r. w świetlicy wiejskiej w Krępcewie odbył się bankiet kończący ten projekt. Młodzież zaprezentowała efekty swojej pracy. Trzeba przyznać, że wypadły one imponująco. Podziwiali je zaproszeni goście, wśród których byli m. in.: rodzice uczestników projektu, Sołtys i Rada Sołecka Krępcewa, Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki, Radna Powiatu i Dyrektor Biura Wójta Gminy Dolice Anna Skierkowska, a także pani Monika Tomaszewicz z gazety „7 Dni Ziemi Stargardzkiej”. Głównym celem projektu było zwiększenie umiejętności pracy w zespole u jego uczestników. Dzięki uprzejmości ludzi, którzy między innymi wspierali ich w poszukiwaniach na temat historii miejscowości i okolic, realizacja projektu była możliwa, a zadania, jakie młodzież sobie założyła, zostały zakończone sukcesem. W wyniku włożonej pracy powstały foldery turystyczne, tablice informacyjne do zabytków, tablice ze starymi fotografiami z życia wsi. Po każdym etapie działań, na zebranie sił i chęci, młodzież organizowała sobie różne atrakcje – biwak, wyjazd do kina, na basen, do kręgielni. A zwieńczeniem wykonanej pracy była wycieczka szlakiem ginących zawodów w Bieszczady. Oto fragment wystąpienia młodzieży podczas bankietu:

      „Wiele można by powiedzieć o korzyściach jakie dał nam projekt. Każdy z nas pamięta, ile pracy włożyliśmy w festyn z okazji promocji naszego projektu. Wierzyliśmy w to, że się uda i zmienimy obraz młodzieży w naszej miejscowości. Tak też się stało.  Cały festyn zorganizowaliśmy sami, łącznie z nawiązaniem współpracy z różnymi instytucjami, pomocnymi do realizacji planu. Nie jesteśmy postrzegani już jako banda dzieciaków, siedząca na przystanku. Zaczęto traktować nas jak dorosłe osoby. Kursy i warsztaty, których byliśmy uczestnikami, pomagały nam w rozwijaniu swoich umiejętności, odkrywaniu siebie. Osiąganie celu głównego wsparło szkolenie w Centrum Szkoleniowym „Entreno”. Kurs samoobrony i ćwiczenia pracy w grupie ukazały nam moc komunikacji i nauczyliśmy się rozwiązywać konflikty. Dziś, z perspektywy czasu, widzimy, jak te kilkanaście miesięcy wspólnej pracy, wpłynęło na nas. Staliśmy się innymi ludźmi. Odpowiedzialnymi, znającymi swoją wartość i umiejętności. Ludźmi, którzy dadzą sobie radę w dorosłym życiu i gotowi są zmieniać świat. Każde pokolenie ma swój czas. Ten czas należy do nas…”.

Galeria zdjęć
 

elektroniczny samorząd