Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 19 lutego 2020, imieniny obchodzą: Konrada i Arnolda

Zamknięcie ulicy Wojska Polskiego w Dolicach

dodano: 2019-07-17 12:04:41

    Przebudowa drogi powiatowej 1716Z rozpoczęta pod koniec czerwca w Dolicach, wkracza w decydująca fazę. Konsekwencją inwestycji realizowanej przez STRABAG na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, będą jednak utrudnienia dla mieszkańców Dolic i kierowców, korzystających na co dzień z przebudowywanego odcinka ulicy Wojska Polskiego. Od środy 24 lipca do 12 listopada 2019 r. ulica zostanie bowiem całkowicie wyłączona z ruchu. Wykonawca prac wyznaczył objazdy, które obowiązywać będą na czas przebudowy zamkniętego odcinka drogi.

    Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Dolicach została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę w tej sprawie Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska podpisała formalnie z Wojewodą Zachodniopomorskim, w miniony wtorek 9 lipca. Kolejna z zawartych wtedy umów dotyczyła przebudowy ulicy Jana Pawła II w Dobrzanach, którą również dofinansowano z rządowego funduszu.
    Inwestycja w Dolicach obejmuje natomiast odcinek drogi o długości 845 metrów. Jej nawierzchnia zostanie poszerzona do 6 metrów. W projekcie ujęto również wybudowanie ścieżki pieszo- rowerowej, oraz nowych zjazdów do posesji sąsiadujących z ulicą. Przewidziano także nową sieć kanalizacji deszczowej. Korzystając z okazji, Gmina Dolice wymieni również swój odcinek kanalizacji sanitarnej.
    Na sfinansowanie przebudowy ulicy Wojska Polskiego w Dolicach, przeznaczono ok. 4,2 mln zł. Blisko 60 proc. kosztów pokryje dotacja z FDS. Pozostałe 20 proc. sfinansują w formie wkładu własnego: Powiat Stargardzki razem z Gminą Dolice. Do czasu zakończenia przebudowy, biegnący przez Dolice odcinek drogi 1716 Z od środy 24 lipca pozostanie zamknięty dla ruchu. Ulica ma być ponownie otwarta dla ruchu po przebudowie 12 listopada. Do tego czasu kierowcy jadący ze Stargardu i Kolina w kierunku Dolic, będą zmuszeni korzystać z objazdu. Skręcimy więc w Strzebielewie na Krępcewo, Rzeplino i Piasecznik. Tydzień przed zamknięciem ulicy ZDP przypomina, by zwrócić uwagę na nowe oznakowanie oraz informacje o wyznaczonym objeździe. W tym przypadku jazda na pamięć okaże się mało przydatna, za to nieco bardziej kosztowna.

www.powiatstargardzki.pl

 

elektroniczny samorząd