Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 02 grudnia 2020, imieniny obchodzą: Pauliny i Balbiny

Integracja mieszkańców z Rzeplina

dodano: 2012-05-22 11:15:50

Przy pełnym wiosennym słońcu i w miłej atmosferze odbył się wyjazd integracyjny mieszkańców Rzeplina do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Wycieczkę zorganizowało Stowarzyszenie „Nie ma mocnych” w ramach realizacji działań Gminnego Programu Profilaktyki.

Jedną z sobót najpiękniejszego w roku miesiąca- maja - mieszkańcy Rzeplina mieli okazję spędzić wśród drzew i kwiatów przelewickiego Ogrodu. - Chcielibyśmy, aby rodziny były blisko natury i blisko siebie, dlatego po akcji sprzątania lasu w Rzeplinie zorganizowaliśmy wyjazd do Przelewic – mówi Anita Ukleja członek stowarzyszenia.

Grupa 51 mieszkańców sołectwa Rzeplino: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów podziwiała kwitnące rododendrony, azalie, magnolie, kaliny i tysiące innych roślin. Integracja i poznawanie ich nazw, oczami wyobraźni pozwoliła widzieć je w przydomowych ogródkach. Dzieci chętnie korzystały z huśtawek, pniaków i innych atrakcji mieszczących się w Ogrodzie. Spacerom wśród stawów i kwiatów towarzyszyło piękne słonko mącone czasami chłodniejszym, wiatrem. W „zielonej stołówce” wyjątkowo smakowały wszystkim pieczone kiełbaski, były też śpiewy przy ognisku.

Cały wyjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie w ramach realizacji projektu  Gminnego Programu Profilaktyki Gminy Dolice. Program zakłada  podejmowanie współpracy ze stowarzyszeniami z terenu Gminy Dolice w celu realizacji zadań związanych z działaniami profilaktycznymi na rzecz społeczności lokalnej. To kolejny rozdział w tworzeniu ścisłej współpracy jednostek gminy z mieszkańcami działającymi czynnie w strukturach powstających stowarzyszeń.

Stowarzyszenie "Nie ma mocnych" jest najmłodszą organizacją na terenie gminy Dolice. Zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 7.02.2011 roku. W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą: Brygida Kopacka - prezes, Anita Ukleja - sekretarz, Agnieszka Nowak - skarbnik oraz 24 członków. Organizacja skupia przede wszystkim kobiety. Wiek, wykształcenie i wykonywany zawód nie mają znaczenia, liczy się zapał, chęć do pracy i pomysłowość. W stowarzyszeniu działa tylko kilku panów, ale zawsze damska część może  liczyć na pomoc mężów. Członkowie stowarzyszenia to ludzie, którzy w sposób aktywny chcą uczestniczyć w rozwoju i życiu kulturalnym swojej miejscowości, poświęcając swój czas dla wspólnego dobra. Swoimi działaniami chcą zachęcić do współpracy jak najwięcej ludzi i pokazać, że razem można dużo więcej. Również jak widać w zakresie profilaktyki.

 

Szymon Górski

 

Źródło: www.niemamocnych.sprzeplino.pl

Galeria zdjęć
 

elektroniczny samorząd