Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny obchodzą: Serafina i Rogera

Relacja z uroczystości odpustowych i Jarmarku w Krępcewie

dodano: 2012-08-28 10:55:28

      W niedzielę 26 sierpnia 2012 r. w kościele w Krępcewie odbyła się uroczysta msza odpustowa. Uczestniczyli w niej przedstawiciele rodu von Wedel, który przez wiele lat tworzył historię tej miejscowości. To właśnie ten ród zbudował tą wspaniałą świątynię i wyposażył ją w tak wiele wyjątkowych dzieł sztuki. W krypcie podziemnej kościoła do dziś znajdują się szczątki przedstawicieli rodziny von Wedel. 

      Podczas mszy świętej, którą celebrowało 3 księży, nastąpiło uroczyste złożenie wieńców w pamięci zmarłym mieszkańcom Krępcewa. Jeden z wieńców złożyli przedstawiciele rodu: Wita von Wedel, Benita von Wedel oraz Joachim von Wedel. Drugi wieniec złożyli w imieniu mieszkańców wsi państwo Helena i Marian Łukaszewicz.

      Jeden z księży, ks. Stanisław Malczewski, odprawiał mszę w intencji dziękczynnej za 50 lat posługi kapłańskiej. Przez okres kilku lat pełnił on posługę kapłańską w kościele w Krępcewie. Bardzo miło wspominał, jak mieszkańcy zapraszali go do domu na obiad.

      Po zakończeniu uroczystości w kościele goście z Niemiec oraz Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki, Radna Powiatu Anna Skierkowska i pełniący rolę gospodarza wiceprzewodniczący Rady Gminy Dolice Stanisław Łapyr udali się na przejażdżkę bryczką konną, użyczoną przez Prezesa Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo pana Mariana Ilnickiego. Celem podróży były ruiny zamku oraz stella dziękczynna. Na zamku gościom towarzyszył jego obecny właściciel wraz z rodziną.

      Tego samego dnia, od godz. 15.00, na placu przy świetlicy rozpoczął się II Jarmark Odpustowy. Główną atrakcją w tym roku była gra tematyczna „Zagubieni w czasie”, którą przygotowała i przeprowadziła grupa mieszkańców Szadzka oraz pan Krzysztof Musiatowicz ze Szczecina. Chętni zapisywali się w grupach minimum 4-osobowych. W grupie każdy otrzymywał swoją rolę, po czym wyruszali w drogę, pełną niespodzianek i emocji. Trasa  wiodła przez okolice Krępcewa. Zmęczeni uczestnicy po powrocie posilili się strawą – grochówką i kiełbaskami, a także podzielili wrażeniami z wyprawy.

      Organizatorzy – Sołtys i Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie Rozwoju Krępcewa – dziękują wszystkim za przybycie, a wielu osobom, które aktywnie brały udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu imprezy – za poświęcony czas i włożony trud.  

      Fot.: A. Wołoszkiewicz, S. Łapyr

Galeria zdjęć
 

elektroniczny samorząd