• Pic 11
Dziś jest niedziela 19 stycznia 2020, imieniny obchodzą: Henryka i Mariusza

Sukces UKS Dolice w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

dodano: 2014-05-05 09:34:31

Młodzi piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego w Dolicach po wygraniu turnieju wojewódzkiego awansowali do rozgrywek finałowych w Warszawie gdzie zajęli wysokie piąte miejsce w kategorii U-10. Karol Ogórek został najlepszym strzelcem turnieju w swojej kategorii wiekowej.

2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie poznaliśmy zwycięzców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wygrane drużyny otrzymały upragniony Puchar Tymbarku oraz wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga, na mecz Niemcy-Polska. W turnieju finałowym udział wzięła drużyna zawodników UKS Dolice z trenerem Janem Ogórkiem na czele. Po emocjonujących rozgrywkach zawodnicy odnieśli ogromny sukces zajmując piąte miejsce w turnieju w kategorii U-10. Syn trenera Karol Ogórek został Królem strzelców U10 finału ogólnopolskiego.

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, był największą  piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do poprzedniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. W tym roku Turniej miał nową odsłonę.

Organizator, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej, po sukcesie zawodów w wydaniu U-10, podjął decyzję o otwarciu rozgrywek na dodatkowe grupy wiekowe. W tegorocznej XIV edycji rywalizacja o mistrzowski tytuł toczyła się U-10 i U-12, a od 2015 r. Turniej docelowo będzie obejmować trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.

Sponsorem głównym Turnieju we wszystkich kategoriach wiekowych została firmaTymbark, która przez ostatnie siedem lat była sponsorem głównym Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10. Na każdym etapie Turnieju dzieci oraz trenerzy otrzymali upominki piłkarskie. W XIV edycji na zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców, w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czekał wyjątkowy Puchar Tymbarku oraz przepełniony atrakcjami wyjazd do Hamburga na mecz Niemcy-Polska.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam ArenA.

Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych.

Po meczu finałowym zawodnicy wszystkich drużyn turnieju obserwowali mecz finałowy Pucharu Polski rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, w którym Piłkarze ZawiszyBydgoszcz wygrali z Zagłębiem Lubin po rzutach karnych i pierwszy raz w historii zdobyli krajowe trofeum. Pewną niespodzianką był fakt, że poziom meczu finałowego seniorów odbiegał znacznie poziomem sportowym od rozgrywek ich młodszych kolegów co niestety w ostatnim czasie staje się standardem w polskim seniorskim wydaniu futbolu.

dziewczęta: Lubelskie – Mazowieckie 3:2

Zawodnicy UKS Dolice zagrali w składzie: DOMINIK WÓJCIK KAPITAN DRUŻYNY, ALEKS PIOTROWICZ, KAROL OGÓREK, MIŁOSZ IŻEWSKI, PATRYK BŁASZCZYK, KACPER SYKUT, MICHAŁ ŁYCZYWEK, WOJCIECH SKWAREK, KAMIL PAKUŁA, JAN POLITEWICZ, RAFAŁ SEREDYŃSKI, KAMIL JAKUBCZYK.

Żródło: zpodworkanastadion.pl

Zdjęcia i opracowanie: Szymon Górski