Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest poniedzialek 25 września 2017, imieniny obchodzą: Aurelii i Ładysława

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: Andrzej Kalinowski data dodania: 2017-08-08 21:33:31

Drogi panie wójcie chciałbym zadać pytanie mianowicie kiedy w Rzeplinie odbędą się wybory na stanowisko sołtysa?

Odpowiedź:

    Wybory Sołtysa planowo odbywają się co 4 lata, po wyborach samorządowych. Najbliższe powinny się więc odbyć wiosną 2019 r.

Autor: Mieszkaniec data dodania: 2017-07-31 17:16:08

Odnośnie odpowiedzi w sprawie remontu drogi ale jak droga przez krępcewo była remontowana to drzewa nie przeszkadzały a też są blisko drogi to więc nie wiem w czym jest problem

Odpowiedź:

    Droga powiatowa powinna spełniać pewne standardy, m. in. mieć szerokość 6 metrów. W przypadku drogi między Krępcewem a Rzeplinem bez wycięcia drzew nie uda się tej szerokości osiągnąć. Drzewa zostaną wycięte tylko z jednej strony i w ten sposób droga zostanie poszerzona.

Autor: mieszkanka Bralęcina data dodania: 2017-07-26 18:20:46

Witam chciałabym się zapytać dlaczego świetlica w naszej miejscowości jest zamknięta jest okres wakacji pogoda nie dopisuje i dzieci nie mają się gdzie podziać a w domach się nudzą

Odpowiedź:

    Poprzednia Pani zakończyła już pracę w świetlicy, a nowa osoba rozpocznie pracę od 3 sierpnia. 

Autor: Dorota Zielińska data dodania: 2017-07-24 13:17:56

Dzień dobry Panie Wójcie mam pytanie odnośnie śmieci, czy to prawda że będzie trzeba wpłacić 27 zł. od osoby jednorazową składkę, oraz że cena śmieci od października zostanie podniesiona. Z tego co wiem ma być tak w gminie Stargard, więc jestem ciekawa czy u nas będzie tak samo.

Odpowiedź:

     Prawdą jest, że od 1 października 2017 r. wzrastają opłaty za odbiór śmieci. Informacje takie już otrzymaliśmy i rozpowszechniamy wśród mieszkańców.

    Natomiast kwota 27 zł od osoby, o której Pani wspomniała, nie dotyczy bezpośrednio mieszkańców. Jest to składka członkowska, którą musi zapłacić Gmina Dolice. Mieszkańcy sami nie będą musieli jej płacić.

Autor: Brzezina data dodania: 2017-07-09 00:49:05

Mam pytanie odnośnie wyborów uzupełniających na stanowisko radnego w okręgu wyborczym nr 6. Chodzi o listę kandydatów i czy można je zamieścić tu na stronie, ponieważ ciężko jest dnia 30 lipca głosować nie znając ich wcześniej.

Odpowiedź:

    W związku z tym, że do wyborów zgłoszona została tylko jedna osoba, na podstawie art. 380 Kodeksu wyborczego głosowania nie przeprowadza się, a radnym została ta zgłoszona osoba, tj. pani Anna Maria Lasota

    Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej znajduje się tutaj: http://www.bip.dolice.pl/pliki/dolice/File/Obsadzenie%20mandatu.pdf

Autor: Mieszkaniec data dodania: 2017-07-07 14:30:35

Witam mam pytanie czy to prawda że droga z krepcewa do Rzeplinie nie zostanie w całości wyremontowana tylko do byłej jednostki wojskowej?

Odpowiedź:

    W chwili obecnej trwają prace projektowe. Celem jest remont całego odcinka aż do Rzeplina. Jednak są problemy z uzgodnieniami dotyczącymi wycinki dębów. Jeżeli nie uda się tego załatwić, droga byłaby wykonana tylko do dębów. Ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

Autor: Kolejowa data dodania: 2017-06-29 22:32:12

Własnie jest 22.30 a Plutowie w Wiktorii puszczają sztuczne ognie, jest zakazane to. Kto ma się tym zająć, żeby ci państwo nie zakłócali ciszy nocnej?

Odpowiedź:

    Proszę taką sytuację zgłaszać na Policję. 

Autor: n data dodania: 2017-06-10 14:51:28

czy to prawda że co roku będzie robiony dodatkowy kilometr drogi z moskorzyna w stronę zalęcina? czy to tylko ploty.

Odpowiedź:

    W tej chwili brak jest ustaleń co do budowy kolejnych odcinków tej drogi. Czynimy starania, aby dalej ją naprawiać, ale to wymaga wspólnych ustaleń z Zarządem Dróg Powiatowych i możliwości otrzymania dotacji. Przypomnę, że na odcinek remontowany w tym roku otrzymaliśmy dotację z PROW w wysokości 63,63% kosztów całkowitych.

Autor: Mieszkaniec data dodania: 2017-06-02 12:15:11

Witam Pana Wójta mam pytanie odnośnie remontów dróg w naszej gminie.W chwili obecnej prowadzony jest remont drogi Morzyca-Kolin remont odcinka drogi Ogrodowej w Dolicach a jak mają się inwestycje i remonty pozostałych dróg.W szczególności chodzi o remont nawierzchni drogi Bralęcin-Lipka która jest w bardzo opłakanym stanie,a doraźne łatanie mało daje ponieważ po paru dniach wyrwy w jezdni powstają na nowo po przejechaniu ciężkiego sprzętu z Agrofirmy. Kolejna spraw dotyczy wykoszenia trawy na poboczach tej że drogi która w znacznym stopniu ogranicza widoczność, oraz podcięcie gałęzi drzew które rosną wzdłuż drogi. Chciał bym wiedzieć do czyich zadań należy to wszystko. Pozdrawiam i proszę o precyzyjną odpowiedź.

Odpowiedź:

    Droga Bralęcin - Lipka jest drogą powiatową. Zarządza nią więc Zarząd Dróg Powiatowych, który jest odpowiedzialny za utrzymanie, naprawy i konserwację tej drogi. Sprawę zgłosimy więc do tego Zarządu.

Autor: Mieszkaniec data dodania: 2017-05-31 15:20:50

Witam. Bardzo prosze o odpowiedz czy i kiedy bedzie remontowana droga osiedlowa w Zalecinie. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Mamy już gotową dokumentację z pozwoleniem na budowę. W chwili obecnej, po rozeznaniu rynku stwierdziliśmy, że wykonawcy drogowi mają dużo zleceń. Oznacza to, że wielu z nich nie wystartuje w przetargu. Może to spowodować, że wybrana oferta będzie wysoka. Postanowiliśmy więc, że przetarg ogłosimy w październiku tego roku, a termin wykonania będzie od marca do czerwca 2018 r.

Autor: Jan Kowalski data dodania: 2017-05-22 16:53:18

Uzupełniając moje pytanie, chodzi o projekt jak powstawał np. projekt na turniej piłki nożnej osoba prywatna może zgłosić się o dofinansowanie?

Odpowiedź:

    Osoba prywatna nie może ubiegać się o dofinansowanie. Dotacje mogą być udzielane dla organizacji pozarządowych - stowarzyszeń, klubów sportowych. Jeżeli wnioskowana kwota jest niższa od 10.000 zł, a czas realizacji krótszy niż 90 dni, może to być zrobione w trybie uproszczonym - bez konkursu (pod warunkiem, że w budżecie są na to środki). Jeżeli któryś z powyższych limitów zostanie przekroczony, wówczas musi zostać ogłoszony konkurs ofert.

    Proszę o kontakt telefoniczny z panem Andrzejem Wołoszkiewiczem - 91/564-01-29 wew. 36, w celu uzyskania dokładniejszych informacji. 

Autor: Gmina Dolice data dodania: 2017-05-17 15:56:33

Mam pytanie odnośnie ulicy Dworcowej czy są jakieś plany np poprawa chodnika bo jest w fatalnym stanie a do tej pory nic nie zostalo na tej ul zrobione jedynie z tyłu ulicy został zepchniety brzeg jezdni koparka ani nie rozgrabione tylko trawniki pozdzierali masakra poprostu ale to nie centrum to po co cokolwiek robić

Odpowiedź:

    Faktycznie, chodnik w niektórych miejscach wygląda fatalnie. Proponuję złożyć wniosek na Zebraniu Sołeckim o przeznaczenie części środków z Funduszu Sołeckiego na poprawę tego stanu lub na wykonanie nowego chodnika. 

Autor: Mieszkaniec Przewłok data dodania: 2017-05-16 13:55:17

Witam, mam pytanie. Kiedy będzie remontowana droga w Strzebielewie, nie chodzi mi o łatanie dziur,bo to nic nie daje tylko o wymianę nawierzchni. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Odpowiedź:

    Droga jest własnością Powiatu Stargardzkiego. Gmina Dolice jest zainteresowana i czyni starania o remont tej drogi. Przypomnę, że staraliśmy się, aby została wyremontowana z oszczędności powstałych przy budowie drogi do Kolina w 2015 roku. Jednak Powiat miał wtedy inne przeznaczenie dla tych pieniędzy.

    W tej chwili Powiat nie posiada środków finansowych na naprawę tej drogi. Gmina Dolice deklaruje partycypację w kosztach, lecz sami nie jesteśmy w stanie pokryć całkowitych wydatków.

Autor: Agata Kowalska data dodania: 2017-05-12 08:27:57

Jak się ma teraz poprzednia informacja Pana Wójta, że remontowana droga pomiędzy Morzycą a Kolinem będzie zamknięta tylko jeden czy dwa dni, tylko na czas wylewania asfaltu, a teraz okazuje się że ma być zamknięta od 17 do 31 maja, nie ładnie panie wójcie ludzi wprowadzać w błąd. To samo mówił Pan w gazie stargadzkiej. Jak Pan teraz wygląda wobec ludzi?

Odpowiedź:

    Gmina Dolice nie jest ani inwestorem, ani wykonawcą prac na tej drodze. Przekazujemy mieszkańcom takie informacje, jakie otrzymujemy od Zarządu Dróg Powiatowych lub bezpośrednio od wykonawcy prac - firmy Maldrobud.

    Termin do 31 maja został podany z rezerwą na wypadek wystąpienia przeszkód pogodowych. Jednak prace mają być wykonane jak najszybciej i po ich zakończeniu droga zostanie otwarta.

Autor: Gmina data dodania: 2017-05-05 00:33:04

Czu orientuje się Pan czy gdzieś w gminie znajdują się jakieś mieszkania do wynajęcia ?

Odpowiedź:

    Czasami takie ogłoszenia pojawiają się na tablicy w Urzędzie Gminy. Jednak w tej chwili żadnej takiej informacji nie ma. Poza tym nie mamy żadnych informacji o mieszkaniach na wynajem.

Autor: Jan Kowalski data dodania: 2017-05-04 23:37:39

Witam. Czy wniosek z propozycją realizacji projektu można złożyć drogą elektroniczną? Gdzie znajduję się o tym informacja, oraz czy może to być projekt stworzony przez osobę prywatną, a nie firmę lub stowarzyszenie?

Odpowiedź:

    Proszę o doprecyzowanie pytania, co ma pan na myśli pisząc "projekt". Czy chodzi o jakąś inwestycję na terenie Gminy?

Autor: Jan Kowalski data dodania: 2017-04-28 20:28:37

Drogi Panie Wójcie czy jest prawdą to że,między Rzeplinem i Żukowem ma powstać droga łącząca obie miejscowości. A jeśli nie to czy w planach jest możliwość jej budowy. Z poważaniem mieszkaniec Rzeplina.

Odpowiedź:

    Inwestycja, która w tej chwili się rozpoczęła, dotyczy tylko odcinka drogi o długości 324,28 m. Jego początek znajduje się na styku z drogą powiatową Witkowo - Piasecznik, a koniec - za ostatnimi zabudowaniami, w miejscu ostatniego wyraźnego zniszczenia płyt żelbetonowych drogowych.

    Nie ma żadnych planów, dotyczących budowy całej drogi z Rzeplina do Żukowa. Teren naszej Gminy kończy się na moście, więc wolę wykonania takiej inwestycji musiałaby wyrazić także Gmina Suchań.

Autor: data dodania: 2017-04-21 15:12:33

Witam, czy to prawda, że w Dolicach w najbliższym czasie ma powstać market "Dino".

Odpowiedź:

    Potwierdzam, że został złożony wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Procedura trwa. W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć, jak się sprawa zakończy.

Autor: mieszkaniec kolina data dodania: 2017-04-02 12:13:19

Witam czy to prawda że w kolinie na starym boisku przy byłej szkole ma powstac nowe boisko?

Odpowiedź:

    Proszę zapoznać się z odpowiedzią znajdującą się poniżej - na zapytanie z dn. 28.03.2017 r.

Autor: mieszkaniec kolina data dodania: 2017-03-28 15:02:53

Witam czy to prawda że w Kolinie na starym boisku koło dawnej szkoły ma powstać orlik?

Odpowiedź:

    Nie jest to prawda. Zamierzamy jedynie sposobem gospodarczym poprawić to miejsce. Na początek zamierzamy zmienić ogrodzenie, które stoi obecnie w pasie drogowym i uniemożliwia wykonanie na tym odcinku chodnika. Poprawione zostaną również cokoły betonowe wzdłuż płyty boiska.

    W następnych latach, w miarę pozyskania środków unijnych planujemy zmienić nawierzchnię, wykorzystując istniejący asfalt jako podbudowę. Zamiarem naszym jest również zlokalizowanie w tym miejscu placu zabaw.

 

elektroniczny samorząd

Budowa gazociągu
Szczecin-Lwówek