Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 24 lutego 2021, imieniny obchodzą: Macieja i Bogusza

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: mos data dodania: 2014-12-27 15:24:56

witam. czy ta niebieska tablica postawiona na trasie dolice moskorzyn nie powinna byc postawiona dalej za krzyżówką moskorzyn? pisze tam gmina przelewice a przecież tam jeszcze się nie skończyła gmina dolice. jest to dość mylące dla kierowców. proszę o odpowiedź

Odpowiedź:

    Droga Dolice - Pyrzyce stanowi granicę dwóch gmin: Dolice i Przelewice. Od miejsca, gdzie skręca się na Pomietów, teren położony po lewej stronie drogi do Pyrzyc należy do Gminy Przelewice. Jeżeli więc stoi tam tablica, to wskazuje prawidłowo teren tej gminy. 

    Natomiast z prawej strony drogi teren Gminy Dolice kończy się już za skrętem do Moskorzyna.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: anonim data dodania: 2014-12-26 18:54:42

Proszę o interwencję w sprawie niezgodnego z prawem Polskim przetrzymywania bydła na mrozie w gospodarstwie pana Boguckiego w Dolicach na ul. Wojska Polskiego. Krowy rok w rok stoją na mrozie na pastwisku na przeciwko Gimnazjum w Dolicach. Proszę tym razem zająć się sprawą z ?urzędu?, gdyż jest to Państwa powinnością.

Odpowiedź:

    Temat ten jest nam znany. Były prowadzone w tym kierunku działania, m. in. były kontrole Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Według naszej wiedzy nie było zastrzeżeń. Krowy tej rasy są przystosowane do przebywania na zewnątrz nawet przy niskich temperaturach.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki 

Autor: Paweł data dodania: 2014-12-17 19:38:25

Witam Moje pytanie jest związane z "witaczami" czy one naprawdę są potrzebne i to aż za taką kwotę!!! Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Proszę zauważyć, że z łącznego kosztu montażu witaczy - ok. 33 tys. zł, Gmina pokrywa tylko kwotę ok. 12 tys. zł. Reszta dofinansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

    Radni Gminy nie tylko zaakceptowali wydatek na ten cel, ale też często wręcz zwracali mi uwagę, że nasza gmina powinna mieć takie tablice. Obecnie prawie każda gmina posiada witacze na swoich granicach.

   Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki 

Autor: Staszak Sylwester data dodania: 2014-12-16 13:29:42

Czy są plany remontu drogi z Dolic do Trzebienia? Ta droga to istny koszmar.

Odpowiedź:

    Droga do Trzebienia jest drogą powiatową i tam powinno być skierowane pytanie. Gmina sama nie jest w stanie zbudować nowej drogi. Jednak na tyle, ile możemy, staramy się poprawiać jej stan poprzez podsypywanie tłuczniem w najgorszych miejscach.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: Mariusz data dodania: 2014-12-12 12:55:37

Panie Wójcie jak pa widzi dolice sie rozbudowały w strone Pyrzyc ,widze ze robia ten kaałek drogi od znaku Dolic do ostatniej zabudowy chciałbym wiedziec jak dzieci które uczeszczaja do szkoły podstawowej mają przejsc przez jezdnie , i którędy te dzieci w (OGÓLE} mają chodzic gdyż nie ma ani z jednej ani z drugiej strony chodnika prosze o odp.

Odpowiedź:

    Jest to droga wojewódzka. Czynimy starania, aby wykonać w tym kierunku chodnik. Jednak nie zależy to tylko od nas. Wszystko musi być uzgodnione z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: mieszkaniec Dolic data dodania: 2014-12-07 16:33:34

witam.mam pytanie odnosnie drogi betonowej w koło osiedla przy ul ogrodowej w dolicach? jej stan jest fatalny,czy nie mozna by było cos zrobic w tym kierunku

Odpowiedź:

    Droga ta jest w tej chwili własnością mieszkańców. W związku z tym nie mamy prawnych możliwości, aby przeznaczyć na nią jakiekolwiek pieniądze. Czynimy obecnie starania, aby mieszkańcy przekazali ją na własność Gminie. 

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: Do Wójta data dodania: 2014-11-14 14:02:45

Czy można przechowywać w bloku w piwnicy drzewo porąbane ?

Odpowiedź:

    Na pewno składowanie drewna nie powinno w żaden sposób być uciążliwe dla innych lokatorów. W piwnicy powinien być zachowany ład i porządek. Drwno nie powinno znajdować się w pobliżu ognia, aby nie stwarzać zagrożenia pożarem.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: Dolicki Sportowiec data dodania: 2014-11-01 13:08:46

Drogi Panie Wójcie. Piszę to pytanie w imieniu wszystkich ludzi, którzy w Dolicach lubią grać w piłkę nożną. Czy istnieje szansa na wymianę nawierzchni na boisku przy Gimnazjum na taką, która jest rozmieszczona na boiskach typu Orlik. Obecna nawierzchnia nie nadaje się do gry. Jest twarda, dzieci odnoszą wiele urazów, a kiedy są mocne opady deszczu, to boisku nie nadaje się wgl. do użytkowania.

Odpowiedź:

    Ten problem jest mi znany i zgłaszany przez Klub Sportowy Unia. W tej sprawie potrzebna jest dokładna analiza, ponieważ być może należałoby jednocześnie powiększyć rozmiary tego boiska. Jeżeli tak, to potrzebny jest projekt i znalezienie źródła dofinansowania tego zadania. Nad tym trzeba się dobrze zastanowić.

    Obecnie inwestujemy w stadion Unii Dolice. Rozpoczynamy od wymiany ogrodzenia i montażu piłkochwytów.

Autor: Żalęcino data dodania: 2014-10-01 17:31:22

Czy jest w planach Gminy zrobienie drogi na terenie Żalęcino - Szemielino ? Od Szemielina do Kolina droga ładnie zrobiona a od Żalęcina do Szemielina już nie czy jest coś w planach aby ja zrobić ? Tą drogą było by łatwiej dotrzeć do miasta

Odpowiedź:

    Droga z Żalęcina do Szemielina jest obecnie własnością Agencji Nieruchomości Rolnych. Zamierzam przejąć ją jako Gmina.

    Dopiero gdy będziemy właścicielami, możemy przystąpić do jej remontu.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: Ziemomysl B data dodania: 2014-08-29 23:06:51

Witam serdecznie pana i moje pytanie jest nastepujace a mianowicie kiedy powstanie obiecane boisko? duzo planow a efektow zadnych niestety. I mam rowniez drugie pytanie odnosnie drogi Ziemomysl- Mogilica, obiecywana jeszcze za czasow pana Szczepanskiego. Droga jest naprawde w zlym stanie a zima jest najgorzej. Z gory dziekuje za odpowiedz

Odpowiedź:

    Boisko w Ziemomyślu B powstanie - częściowo już w tym roku. Ponieważ powstanie ono na prywatnym gruncie - obok placu zabaw - nie mogliśmy wcześniej nic zrobić, gdyż rósł tam rzepak.

    W najbliższym czasie wyrównamy teren i przygotujemy pod zasiew trawy. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to jeszcze w tym roku ogrodzimy teren.

    Jeżeli chodzi o drogę, to należy ona do Lasów Państwowych. Pomimo to corocznie wysypujemy materiał i wyrównujemy nawierzchnię, aby była w miarę przejezdna. Na razie nic więcej nie możemy zrobić, gdyż nie jesteśmy właścicielem tej drogi.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: mieszkaniec Dolic data dodania: 2014-08-04 10:23:04

Witam mam pytanie kiedy planowany jest remont ulicy Wojska Polskiego bo jej stan jest fatalny zwłaszcza,że jest to jedna z głównych dróg w Dolicach?

Odpowiedź:

    Ulica Wojska Polskiego leży w ciągu drogi powiatowej, więc jej zarządcą jest Zarząd Dróg Powiatowych. Na remont tej ulicy została przygotowana dokumentacja. Jednak na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze ustalonego terminu tych prac.

    Przypomnę, że co roku Gmina Dolice planuje wspólnie z Zarządem Dróg Powiatowych remonty dróg. W tym roku realizowany jest most, dwa przepusty i odcinek drogi w Morzycy. Na rok 2015 nie ma jeszcze ustaleń.

    Zapewniam, że ulica Wojska Polskiego jest drogą priorytetową i jesteśmy zainteresowani jej remontem oraz partycypacją w kosztach. Jednak jako Gmina nie jesteśmy w stanie udźwignąć sami tych kosztów.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: zbigniew jastrzębski data dodania: 2014-07-29 20:51:07

czy w planach inwestycyjnych na kilka [2-3]lat Pan Wójt przewiduje uruchomienie kanalizacji w m. Dobropole ?

Odpowiedź:

    Nie wiem, czego dotyczy pytanie, gdyż w miejscowości Dobropole jest zrobiona kanalizacja. Być może chodzi Panu o jakieś indywidualne podłączenie. Jeżeli tak, to proszę o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: data dodania: 2014-07-14 23:17:50

Szanowny panie Wójcie, Na jednej z sesji była mowa o planowanej ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Pyrzyckiej prowadzącej do jeziora Głębokiego (Pyrzyckiego), która ze względu na brak środków finansowych nie może być zrealizowana w najbliższym czasie. Czy w takim razie bierze pan pod uwagę skorzystanie z funduszy unijnych na ten cel, co jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem? Dziś w internecie pojawiła się także informacja o przyznaniu przez Urząd Marszałkowski dofinansowania dla PZW na zagospodarowanie terenu jeziora. To ze względu na zwiększenie atrakcyjności jeziora również przemawia za wykonaniem ścieżki. Ponadto podniosłaby ona poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców Osiedla Leśnego i przedłużenia ul. Pyrzyckiej, gdzie nie ma żadnego ograniczenia prędkości , co stanowi zagrożenie dla mieszkańców tego rejonu chcących się pieszo lub na rowerze dostać do centrum Dolic.

Odpowiedź:

    Ulica Pyrzycka znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej. Zajmuje się nią Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, jako jednostka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Gmina Dolice nie może więc występować o środki unijne na prace związane z tą drogą.

    Jednak jako Gmina wystąpiliśmy do Zarządu Województwa o ujęcie w planie budżetu na obecny rok inwestycji polegającej na budowie ścieżki. Zadeklarowaliśmy współfinansowanie tych prac. Jednak wniosek nasz nie został uwzględniony.

    Zapewniam, że w tym roku ponownie wystąpimy z takim wnioskiem, aby zabezpieczyć środki na ten cel w budżecie na rok 2015.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: mieszkaniec data dodania: 2014-07-06 17:11:27

Panie wujcie czy jest planowany remont drogi na odcinku Moskorzyn - żalęcino. ? jej stan pozostawia wiele do życzenia dziura na dziurze, nawet łatanie nie pomaga bo jest jeszcze gorzej. Jeżdżąc tą drogą co miesiąc mam auto do naprawy. wydaje mi się że powinno coś się z tym zrobić. Pozdrowienia

Odpowiedź:

    Nie ulega wątpliwości, że stan tej drogi jest fatalny. Wiem to także z własnego doświadczenia, ponieważ co jakiś czas tam przejeżdżam.

    Jest to droga powiatowa. Zajmuje się nią więc Zarząd Dróg Powiatowych.

    Co roku wspólnie z Powiatem ustalamy, które drogi remontować i jako Gmina dokładamy własne środki. W tym roku współfinansujemy prace na moście i drodze w Morzycy. Było to pilne, gdyż most groził zawaleniem się.

    W kolejnych latach planujemy następne wspólne działania z Powiatem. Nie ma jednak jeszcze sprecyzowanych inwestycji. Być może zapadnie decyzja o remoncie właśnie tej drogi.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: anonmowy data dodania: 2014-05-08 16:21:33

Panie Wójcie czy jest w planach Urzędu Gminy budowa drogi Sądów-Sądówko?

Odpowiedź:

    W tym roku w Sądowie wykonana zostanie nowa nawierzchnia na odcinku od kościoła do granicy miejscowości, w kierunku Sądówka. Na odcinkach drogi Sądów-Sądówko, w miejscach, gdzie są płyty lub bruk, nie planujemy żadnych prac. Natomiast na odcinku Sądówko-granica gminy sukcesywnie co roku uzupełniamy i wyrównujemy nawierzchnię.

    W chwili obecnej, ze względów finansowych, a także innych potrzeb drogowych w gminie, nie planujemy budowy nowej drogi.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: data dodania: 2014-04-22 11:35:02

W Dolicach znajduje się stanowisko archeologiczne megalitów sprzed 5000 lat, niedaleko przejazdu kolejowego, które powinno być promocją dla Dolic. Na stanowisko zamiast badań i skatalogowania wywożony jest gruz. Sprawa z tego co się orientuję była już zgłaszana. Kiedy można się spodziewać działania w tej sprawie?

Odpowiedź:

    W tej sprawie proszę o kontakt z pracownikiem Urzędu, panem Andrzejem Wołoszkiewiczem, tel. 91/564-01-29 wew. 36, e-mail: promocja@dolice.pl, w celu ustalenia dokładnej lokalizacji stanowiska. Jest to niezbędne do tego, aby tą sprawę wyjaśnić z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: Mieszkanka Sądowa. data dodania: 2014-04-12 11:46:16

Panie Wójcie czy widział Pan stan drogi Sądów-> Dolice? Droga jest masakryczna, jest w gorszym stanie niż była przed remontem. Chyba podlaga jakaś gwarancja, więc chyba coś z tym zrobić. Życzę aby Pan pojeździł przez tydzień naszą drogą napewno nie należało by to do przyjemności. Czy doczekamy się dobrego dojazdu do naszej miejscowości?

Odpowiedź:

    Jest to droga powiatowa i jej zarządcą jest Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie Szczecińskim. I Zarząd był inwestorem prac remontowych. Gmina dołożyła swój wkład finansowy. W związku z obecnym stanem drogi niedawno odbył się przegląd gwarancyjny i firma, która wykonywała prace, została zobowiązana do naprawy drogi w ramach gwarancji.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: Zbigniew Jastrzębski data dodania: 2014-02-16 22:19:19

Panie Wójcie czy w perspektywie kilku [2-3] lat planuje się budowę drogi asfaltowej przez wieś Dobropole ? Pozdrawiam .

Odpowiedź:

   W najbliższej perspektywie 2-3 lat wykonanie tej drogi nie jest planowane. Pragnę jednak zauważyć, że w tym roku rozpoczęty będzie remont chodnika, który sukcesywnie będzie wykonywany.

   Dodam także, że obecnie na remonty dróg przeznaczane są większe kwoty niż w poprzednich latach. Na ten rok zaplanowano 2,5 mln zł na ten cel. Jest to kwota prawie 5-krotnie większa niż w roku 2013. Chcielibyśmy tą tendencję wzrostową zachować. Jest więc możliwe, że w ciągu kilku lat droga ta zostanie wykonana. 

   Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

Autor: mieszkaniec warszyna data dodania: 2014-01-03 21:45:04

A KIEDY U NAS COŚ SIĘ W KOŃCU RUSZY BO AŻ ŻAL PATRZEĆ NA TĄ NASZĄ WIEŚ SMRÓD BRÓD I NIC PO ZA TYM NIKT NIC NIE ROBI

Odpowiedź:

    Rozumiem to rozgoryczenie, ale pragnę zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie kilka spraw było w Warszynie realizowanych.

    Zrobiona została część nowego chodnika - kolejny etap będzie w tym roku. Wspieramy również remont kościoła - jednego z najstarszych na Pomorzu Zachodnim, perły w naszej gminie. Wykonana została także sieć wodociągowa i podłączenie do hydroforni w Boguszycach. Zasialiśmy nową trawę na boisku i planujemy w najbliższym czasie to boisko ogrodzić i postawić kontenery na szatnie. Naprawiony został dach i wykonano orynnowanie dawnego budynku OSP, w którym obecnie odprawiane są nabożeństwa.

   Wszystkich problemów na pewno nie rozwiążemy, gdyż w gminie jest wiele miejscowości i w każdej coś trzeba zrobić.

    Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki

 

elektroniczny samorząd