Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 24 lutego 2021, imieniny obchodzą: Macieja i Bogusza

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: Pan Piłkarz data dodania: 2018-09-04 21:05:39

Panie Wójcie w infotmatorze jest napisane o przebudowie i rozbudowie budynku szatni sportowej na stadionie w Dolicach, a z tego co mi wiadomo nic nie bylo z budynkiem szatni robione. Proszę o sprostowanie. Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Przebudowa i rozbudowa budynku szatni zamieszczona jest w tabeli wydatków zaplanowanych na 2018 rok. Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji został złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska". Czekamy na ogłoszenie wyników naboru.

Autor: Zainteresowany data dodania: 2018-08-09 14:50:48

Czy w naszej gminie można starać się o dofinansowanie do wymiany pieca V klasy?

Odpowiedź:

    Ministerstwo Środowiska rozpoczęło spotkania informacyjne dotyczące Programu "Czyste Powietrze", w ramach którego można uzyskać dofinansowanie m. in. na wymianę pieca. Nie znamy jeszcze terminu spotkania w naszej Gminie, ale śledzimy na bieżąco informacje i jak tylko poznamy ten termin, poinformujemy mieszkańców. 

    Szczegółowe informacje na temat Programu można znaleźć pod tym linkiem: 

https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/o-programie/

Autor: Rodzic data dodania: 2018-06-22 01:09:04

Witam. Drogi Panie Wójcie, w tym roku podobno miała odbyć się budowa nowego Orlika z naszym Gimnazjum. Czy jest jeszcze nadzieja, że nasze dzieci nie będą wracać pozdzierane przez upadek na obecnej nawierzchni?

Odpowiedź:

    Wniosek na dofinansowanie budowy boiska został złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. 

    Zawsze, jeżeli jest tylko możliwość, staramy się pozyskać środki z zewnątrz, aby mniej wydać z budżetu gminy i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny cel. 

Autor: Imorezowicz data dodania: 2018-03-14 14:33:57

Panie Wójcie wiadomo już kiedy odbędą się Dni Dolic i kto będzie gwiazdą wieczoru?

Odpowiedź:

    "Duży Piknik nad Małą Iną" odbędzie się w tym roku w dniach 22-23 czerwca 2018 r. Nazw zespołów, które wystąpią, nie możemy jeszcze zdradzić, gdyż ciągle trwają negocjacje.

Autor: Katarzyna data dodania: 2018-01-24 10:40:34

Dzien dobry. Panie Wojcie chcialabym zapytać o droge Dolice-Moskorzyn. Czy jest jakas szansa aby poprawic stan tej drogi ? Niestety ale stan w jakim jest conajmniej ciezki. Te nierownosci pobocza stwarzaja zagrozenie dla kierowców. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź:

    Jest to droga wojewódzka. Problem ten zgłaszaliśmy już wielokrotnie do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Zrobimy to ponownie, gdyż stan drogi w trakcie zimy znacznie się pogorszył.

Autor: Mieszkaniec Gminy data dodania: 2018-01-23 22:11:21

Panie Wójcie, w ubiegłych latach w ferie zimowe lub letnie były organizowane turnieje w gry komputerowe. Mam pytanie dlaczego to wszystko zanikło? Impreza była chwalona nie tylko przez mieszkańców naszej gminy.

Odpowiedź:

    Turnieje nie były organizowane przez Gminę. Gmina udzielała tylko dotacji na ten cel. Temat jest aktualny, gdyż zgłosiła się osoba, która taki turniej chciałaby zorganizować. Trwa ustalanie szczegółów organizacyjnych.

Autor: Myśliciel data dodania: 2018-01-22 17:53:11

Drogi Panie Wójcie, dlaczego w dolickiej hali nic się nie dzieje. W ubiegłych latach była masa turniejów, a teraz kompletnie o tym nie słychać. Podobnie z organizacją turnieju Seniorów o Pański Puchar, który był stałym kalendarzem wszystkich lubiących piłkę nożną w gminie. Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Turnieje w hali nie są organizowane, gdyż przedstawiciele klubów sportowych obawiają się o kontuzje zawodników i raczej nie chcą brać w nich udziału. Być może turnieje organizowane będą na świeżym powietrzu, jeżeli któryś klub lub stowarzyszenie podejmie się ich organizacji.

Autor: mieszkanka Dolic data dodania: 2017-12-25 21:17:58

Witam Panie Wojcie. Mieszkam na ulicy Wojska Polskiego od ponad 40 lat. Strach chodzić po chodniku na tej ulicy, nie wspomnę już o samej drodze. Ulica Wiejska jak i Ogrodowa kolejny raz ma robiony chodnik. Czy nie można by było zainwestować w nowy chodnik na ulicy W.P. Jednak jest to również wizytowka naszej wsi. Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Ul. Wojska Polskiego jest drogą powiatową. Gmina ne jest w stanie przejąć wszystkich obowiązków od Powiatu. Co roku wykonujemy wspólnie z Powiatem jedną inwestycję w chodnikach. W 2017 roku był to chodnik przy ul. Wiejskiej. Na 2018 rok nie ma jeszcze uzgodnień.

    Przypomnę również, że ul. Ogrodowa jest drogą gminną. Dodatkowo otrzymaliśmy na nią dofinansowanie z PROW.

Autor: Mieszkaniec Żalęcina data dodania: 2017-12-18 13:50:03

Witam, kiedy mieszkańcy bloków mogą liczyć na zrobienie obiecanej im drogi?(Chodzi o drogę dookoła blokowiska).Jest tam tyle dziur, że mieszkańcy mają kłopot z przejazdem. Zapraszamy do nas aby Pan wójt mógł sam ocenić jak to wygląda.Ps. tylko proszę uważać na auto na tej drodze. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź:

    Pierwszy przetarg, który zakończył się w grudniu, został unieważniony, gdyż żadna firma nie złożyła oferty.

    W tej chwili ogłoszony jest drugi przetarg i trwa zbieranie ofert. Mamy nadzieję, że tym razem ktoś się zgłosi i będzie tę drogę remontował. 

Autor: Mama Przedszkolaka data dodania: 2017-12-15 19:05:20

Szanowny Panie Wójcie, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość remontu placu zabaw przy naszym przedszkolu w Dolicach-obok straży. Obecna pogoda sprawia, że dzieci biegają po błocie. Po wyjściu z przedszkola ubranka i buty są od razu brudne. Czy można wyremontować nawierzchnię na taką, jak np. na orliku? do kogo się z tym zwrócić? czy wystarczyłaby petycja rodziców? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź:

    Dziękuję za zwrócenie uwagi. Rozpoznam sprawę i spróbuję ją załatwić. Proszę dać mi trochę czasu na skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Autor: smyk daniel data dodania: 2017-11-21 22:50:26

Panie Wojcie oświetlenie na osiedlu w zalecinie działa ddzięki moim próbom interwencji prywatnej a i pytam czemu jedna lampa która mial a być w planie poszła w plany prywatne pani sołtys? Chodzi o lampe kolo bloku a dokładniej 34/a ta nowo postawiona? Był was pracownik i wykonawca którzy stwierdzili ze to ddecyzja pani sołtys a druga lampa na wjeździe na osiedle została zlikwidowana a mieszkańcy bloku 28 tamtędy chodzą do sklepu na przystanek itp? A gdzie droga ?

Odpowiedź:

    Oświetlenie było uzgadniane z wieloma osobami, również z panią sołtys. Zwrócimy uwagę, czy przy bloku nr 28 oświetlenie jest konieczne. Przypomnę, że lampy powinny przede wszystkim oświetlać drogę.

    Jeżeli chodzi o drogę, aktualnie przeprowadzany jest przetarg z terminem wykonania na 2018 rok.

Autor: Warszyn data dodania: 2017-11-18 18:22:59

Panie wójcie czyja jest droga z Warszyna do Brzezin czy ktos sie nia interesuje jest dziurawa mozna urwać kolo masakra czy gmina moze cos z tym z robic

Odpowiedź:

    Jest to droga powiatowa. Wiem, w jakim jest stanie. Jednak to właściciel musi podjąć decyzję o jej remoncie. Gmina może wtedy zadeklarować swój wkład finansowy, tak jak dzieje się to co roku w przypadku różnych odcinków dróg.

Autor: Troskliwy ojciec Dolice data dodania: 2017-11-11 14:40:51

Witam. Wzdłuż ulicy wiejskiej są żywopłoty do kogo one należą? Nie ukrywam, że są zbyt wysokie i utrudniają wyjazdy z prywatnych posesji. W miejscu przedszkola jest najgorzej. Jest zakręt. Żywopłot przysłania widoczność z obu stron. Niejednokrotnie natknąłem się nad nadjezdzajace auto. Jest to bardzo niebezpieczne. Dodam, że auta na ul. Wiejskiej nie jeżdżą najwolniej i w miejscu pasów przydałby się garb,który zmobilizowalby kierowców do zachowania szczególnej ostrożności. Pozdrawiam liczę na ruchla odpowiedz.

Odpowiedź:

     Żywopłoty znajdują się w pasie drogowym, jednak powstały z inicjatywy mieszkańców. Zwrócimy im uwagę, aby przycinali je do odpowiedniej wysokości lub rozważyli ich usunięcie.

    Temat garbu na jezdni jest trudniejszy, gdyż Powiat raczej unika takich rozwiązań na swoich drogach. Jednak temat poruszymy przy najbliższej okazji.

Autor: Gość data dodania: 2017-11-10 14:55:07

Witam, Panie Wójcie, proszę o informacje dotyczące drogi prowadzącej przez las z Dolic do Sądowa. Była ona jakiś czas temu remontowana - jej stan w obecnej chwili jest gorszy niż przed remontem. Czy w przyszłym roku są zaplanowane jakieś działania polegające na poprawie dojazdu do miejscowości Sądów? Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Jest to droga powiatowa, więc proszę pytania kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie. Z informacji przez nas posiadanych wynika, że nie ma na razie żadnych planów związanych z tą drogą. 

Autor: Mieszkaniec Gminy data dodania: 2017-11-07 22:49:06

I w naszej gminie miało być ponad dużo zmian i tych zmian jak na razie nie widać za bardzo chodnik z dolic na jezioro pyrzyckie miał być robiony nie ma droga z bralęcina do krępcewa też nie ma nie rozumiem czegoś jak to jest ??? coś obiecać a nie robić chodnik miał być już 2 lata temu zrobiony i go nie ma

Odpowiedź:

    Chodnik będzie znajdował się w pasie drogi wojewódzkiej, więc termin realizacji zależy przede wszystkim od Urzędu Marszałkowskiego. W chwili obecnej jest robiona dokumentacja projektowa, którą zleciła Gmina Dolice, a następnie przekaże ją jako dotację rzeczową dla Urzędu Marszałkowskiego. W budżecie na rok 2018 zaplanowaliśmy także dotację na budowę chodnika w kwocie 100.000 zł. Według zapewnień Zarządu Dróg Wojewódzkich inwestycja będzie realizowana  w 2018 roku.

 

    Sprawa drogi z Krępcewa do Rzeplina też jest w trakcie. Przypomnę, że jest to droga powiatowa, a nie gminna. Gmina może tylko zabiegać o jej remont i przeznaczać dotację na częściowe pokrycie kosztów. We wrześniu Powiat w porozumieniu z naszą Gminą złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 50% całkowitego kosztu w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Według opublikowanej wstępnej listy rankingowej Powiat uzyskał dofinansowanie na remont tej drogi w kwocie 1.788.083,95 zł. Gmina Dolice w budżecie na rok 2018 zaplanowała dotację dla Powiatu na ten cel w wysokości 1.127.250 zł. Podobną kwotę na ten cel zabezpieczył  Powiat.

    Gmina Dolice nie jest w stanie finansować w całości remontów dróg powiatowych czy wojewódzkich. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest nacisk na właścicieli tych dróg (Zarząd Województwa, Zarząd Powiatu) i oferowanie im dotacji, a także szukanie programów wsparcia takich inwestycji. I to czynimy. Co roku wspólnie z Powiatem wykonujemy co najmniej jedną inwestycję. Tak też będzie w 2018 roku na odcinku Krępcewo-Rzeplino.

Autor: Mieszkaniec Bralęcina data dodania: 2017-11-07 22:43:57

Panie Wójcie z tym orlikiem w bralęcinie jak to wgl wygląda jak pan myśli czy ta siatka co jest ona wystarczy z tego co widać jest za niska to chyba nasza gmina bogata jest by kupować szyby wybite bo ta siatka jest zwykła i na niecałe chyba 2 metry z tego co widać z ulicy i czy te boisko ma prawidłowe wymiary ??? czy te boisko będzie spełniać wymogi myślę raczej że nie bo już od początku widać że najpierw powinno się robić murawę a nie ogrodzenie więc nie wiem jaki jest to sens i czekam na pana odpowiedz

Odpowiedź:

    Boisko nie jest jeszcze ukończone. Murawa miała być robiona, jednak warunki pogodowe na to nie pozwoliły. Trawa jest kupiona i murawa będzie wykonana wiosną przyszłego roku. A ogrodzenie musiało być zrobione w tym roku, aby nie przepadły środki przeznaczone na ten cel.

    Boisko znajduje się w dość dużej odległości od zabudowań. Siatka ma wysokość 2 metrów. Natomiast piłkochwyty mają wysokość 4 metrów. Małe jest prawdopodobieństwo wybicia szyby piłką, chyba że ktoś zrobi to celowo.

    Boisko będzie miało funkcję rekreacyjną, a nie treningową. Jego wymiary są takie same jak w innych miejscowościach naszej gminy i nie stanowiło to do tej pory żadnego problemu.

Autor: Gregor data dodania: 2017-11-02 07:31:35

Doszly mnie sluchy ze w Dolicach ma powstac supermarket Dino czy to prawda a jak tak to kiedy i w ktorym miejscu? Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Prawdą jest, że była planowana budowa sklepu Dino. Jednak lokalizacja, jaką wskazał potencjalny inwestor, okazała się nieodpowiednia ze względu na to, że jest to teren zalewowy rzeki Mała Ina. W związku z tym inwestor nie otrzymał odpowiednich zgód i pozwoleń.

    Trudno powiedzieć, czy inwestor będzie szukał innej lokalizacji w Dolicach.

Autor: mieszkaniec data dodania: 2017-10-16 18:37:15

Panie wójcie kiedy pojawi się tablica na koloni w Kolinie z numerami taka jak wskazuje nr domów na stacje ?

Odpowiedź:

    Tablica jest zamówiona i ma być zamontowana do końca listopada tego roku.

Autor: Przemek Jałoszyński data dodania: 2017-10-06 21:14:18

Szanowny Panie wójcie - piszę do Pana w związku z ostatnim załamaniem pogody na terenie naszej gminy. Chodzi mi o to, czy jest możliwość zamieszczenia specjalnych ostrzeżeń na stronie serwisu gminy. W końcu nie co dzień spotykamy się z tak niebezpiecznym załamaniem pogody jak ostatnio odnotowany "orkan" Ksawery. Ponieważ może to stanowić potencjalne zagrożenie dla każdego mieszkańca naszej gminy (i nie tylko) - proszę o rozważenie wprowadzenia specjalnych komunikatów na stronie serwisu. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Na stronie gminy jest zakładka, która przekierowuje na stronę Urzędu Wojewódzkiego, gdzie publikowane są ostrzeżenia i komunikaty.

    Oprócz tego mieszkańcy zachęcani są do korzystania z RSO - Regionalnego Systemu Ostrzegania. Aplikację można sobie zainstalować na telefonie i na bieżąco być informowanym o różnych zagrożeniach, nie tylko pogodowych, ale też drogowych lub oszustwach.

Autor: Agnieszka czerniejewska data dodania: 2017-10-05 17:11:30

Panie wojcie czy macie moze jakiesc mieszkania

Odpowiedź:

    W tej chwili Gmina Dolice posiada tylko 2 wolne mieszkania, z przeznaczeniem na zakwaterowanie osób w przypadku wystąpienia jakiegoś zdarzenia kryzysowego.

 

elektroniczny samorząd